Turizm Sektörünün Geleceği

Turizm Sektörünün Geleceği

TURİZM SEKTÖRÜNÜN GELECEĞİ

Çarşamba  Günü Öğleden Sonra Etkinlikleri kapsamında Golden Age Hotel Genel Müdürü Sayın Özer ÖZBAŞI tarafından turizmin geleceğinde yer alacak olan, Tavşanlı Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümü, öğrencilerine konferans verildi.

Sayın ÖZBAŞI konuşmasında kendi deneyimlerinden, iş hayatında yaşadığı sorunlardan, kendi yöneticilik anlayışından bahsetti. Otelin doluluğu yanında shorta düşmemek için uyguladığı stratejilere, personelin çalışma saatlerinin müşteri memnuniyeti için önemine değindi. İyi bir yöneticinin Türkiye ve dünya ekonomisinin yanı sıra siyasetini de iyi okuyabilmesi gerektiğini ve bunlara uygun stratejiler geliştirmesi gerektiğini belirtti.

Türkiye turizminin potansiyelinin mevcut durumundan daha yüksek olduğunu, Türkiye’nin daha fazla misafir ağılayabilecek özellikte olduğunu buna rağmen Türkiye’nin turizmden aldığı payın yetersiz olduğunu ifade etti.

Sayın ÖZBAŞI’nın öğrencilere tavsiyesi ise, lisans eğitimleri süresince çalışıp tecrübe edinmeleri ve en az bir yabancı dil öğrenmeleriydi. Soru ve cevap bölümünün ardından Yüksekokulumuz Sayın Dr. Öğr. Üyesi Serdar EREN’in plaket takdimi ile program sona erdi.

Son Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2018, Pazartesi