Turizmciler Gezerek Öğreniyor

Turizmciler Gezerek Öğreniyor

 

DPÜ’LÜ GENÇ TURİZMCİLER SEYAHAT EDEREK ÖĞRENİYOR

 

Dumlupınar Üniversitesi Tavşanlı Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu, Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü öğrencileri için Kütahya turu düzenledi.

Yüksekokul Yönetimi, Tavşanlı Belediyesi ve Uygar Turizm Tavşanlı Şubesi tarafından organize edilen gezi, öğrencilerden yoğun ilgi gördü. Tavşanlı Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu’ndan hareket edilerek Tavşanlı Belediyesi ve Uygar Turizm desteği ile tahsis edilen otobüsler Arş. Gör. İbrahim AKÇA eşliğinde, Uygar Turizm Kütahya Sorumlusu Kenan AYAZ’ın değerli bilgileri rehberliğinde şehir turuna başlandı.

Turun ilk noktası olan Cevizdere Şehitliği ziyaret edilerek şehitlere dualar edildi. Ardından Emet Termal Resort & Spa otel işletmesi ziyaret edilerek tesis gezisi yapıldı. Tura mola verilerek sucuk partisi gerçekleştirildi. Ardından Çavdarhisar’a yol alan tur ile Aizonai Antik Kenti ve Zeus Tapınağı gezildi. Çavdarhisar Belediye Başkanı Sayın Halil BAŞER ve Çavdarhisar Kaymakamı Sayın Kerem TÜRKER misafirperverliğinde antik şehir gezilerek bilgiler edinildi. Çavdarhisar’dan Kütahya’ya gelen tur ile öğrenciler Germiyan Sokağı’nı ve bu tarihi sokakta bulunan Kütahya'nın en eski ve en karakteristik konaklarını görme fırsatı buldular. Ardından Sarraflar (Çemberciler) Çarşısı gezip Ulu Cami’yi gören öğrenciler Tavşanlı’ya dönüş yaptılar.

Geziye katılan öğrenciler, “emeği geçen herkese teşekkür ederek çok eğlendiklerini, Kütahya’da görülmesi gereken daha pek çok turistik güzellik olduğunu, Çavdarhisar’daki Aizonai Antik Kenti ve Zeus Tapınağı’ndan çok etkilendiklerini ve bu türde turların devamlı olarak gerçekleştirilmesini istediklerini” ifade ettiler.

Üniversite, yerel yönetim ve turizm sektörü temsilcilerinin işbirliğine güzel bir örnek olan bu tura katkıları için yüksekokul yönetimi ve öğrencileri olarak Tavşanlı Belediyesi’ne, Uygar Turizm’e, Çavdarhisar Kaymakamlığı’ na, Çavdarhisar Belediyesi’ne ve Emet Termal Resort & Spa’ya teşekkürlerimizi sunarız.

 

Son Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2017, Çarşamba