Hakkımızda

Tavşanlı Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulumuz 2015-2016 Eğitim-Öğretim döneminde eğitim öğretim faaliyetlerine başlamışır.

Yüksekokulumuzun kuruluş amacı, sektörün ihtiyaç duyduğu bilgi, beceri ve donanıma sahip öğrenciler yetiştirerek mezun olduklarında turizm ve otelcilikle ilgili konulara duyarlı yönetici adayları ve kalifiye personel olmalarını sağlamak ve dolayısıyla ülkemizin turizm endüstrisinin gelişimine katkıda bulunmaktır.

Eğitim süresi dört yıl olan yüksekokulumuzda dersler teorik ve uygulamalı olarak verilecektir. Öğrencilerimiz İngilizce temel olmak üzere, en az 2 yabancı dil, bilgi teknolojileri, turizm sektörü ve turizm işletmeleri, muhasebe, modern işletmecilik ve yöneticilik ile ilgili alanlarda bilgilerini artıracaklardır.

Öğrencilerimizin sektöre daha kolay uyum sağlayabilmeleri ve okulda gördüklerini iş hayatında uygulayabilmeleri için staj uygulaması yapılacaktır. Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü öğrencilerimiz, öğrenimlerinin zorunlu bir parçası olarak, öğrenimleri süresince üç yaz dönemi boyunca turizm ile ilgili işletmelerde staj yapmak zorundadırlar. Böylece öğrencilerimiz turizm endüstrisinin değişik bölümlerini, işleyiş usullerini tanımak, bireysel ve mesleki gelişimlerini artırmak imkânına kavuşacaklardır.

Yüksekokulumuz mezunları 4 yıllık lisans eğitiminin ardından, aldıkları eğitim ve kazandıkları deneyimler doğrultusunda konaklama işletmelerinde, yiyecek ve içecek işletmelerinde, seyahat acentelerinde, turizm sektöründe, kamu kurum ve kuruluşlarında orta ve üst düzey yönetici olarak istihdam edilme imkânına sahip olacaklardır. Ayrıca mezunlarımız lisansüstü eğitimlerine devam ederek akademik kariyer yapma imkânına da sahiptirler.

Son Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2016, Perşembe